Skip to content

1400 Manhattan Ave RearUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Apr 1, 2016

Property Information

Block185
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$117,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,324+73.1%
2024$2,499+4.1%
2023$2,400+1.2%
2022$2,373+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0