Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0614)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$324,000
Last Sale Date
Feb 14, 2018

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0614
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description1BR/1BA-PS#33FF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage769
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,500
22%
Improvement Value:$267,600
78%
Total Assessment$343,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,305-38.6%
2024$8,645+4.3%
2023$8,288+0.0%
2022$8,288
Property History

Property Sale

Sale
$324,000
DeedBook 9283, Page 534

Property Built

Built

Year Built: 2009