Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0706)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Apr 18, 2016

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0706
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description1BR/1.5BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage912
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,100
19%
Improvement Value:$383,000
81%
Total Assessment$472,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,758-13.7%
2024$10,148+4.1%
2023$9,748+0.0%
2022$9,748
Property History

Property Sale

Sale
$330,000
DeedBook 9148, Page 708

Property Built

Built

Year Built: 2009