Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C0707)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Apr 18, 2018

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC0707
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page?

Building Details

Building Class20
Description1BR/1.5BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage887
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,100
19%
Improvement Value:$366,600
81%
Total Assessment$452,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,268-27.5%
2024$10,026+4.3%
2023$9,611+0.0%
2022$9,611
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
DeedBook 9304, Page 954

Property Built

Built

Year Built: 2009