Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C1003)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2021

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC1003
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA- TRUST
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,383
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$134,400
18%
Improvement Value:$596,600
82%
Total Assessment$731,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,744-12.8%
2024$13,469+4.3%
2023$12,912+0.0%
2022$12,912
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$480,000
DeedBook 8697, Page 599

Property Built

Built

Year Built: 2009