Skip to content

3312 Hudson Ave(Unit C1010)Union City, NJ 07087

Built 2009

Last Sale Price
$369,000
Last Sale Date
Dec 29, 2009

Property Information

Block202
Lot5
QualifierC1010
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class20
Description2BR/2BA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,048
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,700
20%
Improvement Value:$399,300
80%
Total Assessment$502,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,763-31.6%
2024$11,347+4.3%
2023$10,877+0.0%
2022$10,877
Property History

Property Sale

Sale
$369,000
DeedBook 8710, Page 811

Property Built

Built

Year Built: 2009