Skip to content

411-413 6th St(Block 24 Lot 10)Union City, NJ 07087

Built 2017
Other Exempt

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2018

Property Information

Block24
Lot10

Sq Footage---
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$9,715+0.9%
2019$9,631+0.2%
2018$9,612+205.3%
2017$3,149+2.2%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

DeedBook 9001, Page 977NU CodeZoning change (24)Recorded10/22/2014

Property Sale

Sale
$50,000

From:

To:

DeedBook 6080, Page 171