Skip to content

311 45th StUnion City, NJ 07087

Vacant Land

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Aug 16, 2023

Property Information

Block257
Lot25

Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$291,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$291,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,248+7.0%
2024$4,905+4.1%
2023$4,712+1.2%
2022$4,658+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 9769, Page 18

Property Sale

Sale
$200,000

From:

To:

DeedBook 9612, Page 265Recorded11/8/2021