Skip to content

108-12 44th StUnion City, NJ 07087

Commercial

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Oct 11, 1996

Property Information

Block259
Lot12

Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$950,000
98%
Improvement Value:$19,200
2%
Total Assessment$969,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,905+27.6%
2024$14,031+4.1%
2023$13,478+1.2%
2022$13,324+2.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$500,000
DeedBook 5054, Page 57