Skip to content

3120-22 Central AveUnion City, NJ 07087

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$4,650,000
Last Sale Date
Jul 2, 2024

Property Information

Block170
Lot10

Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$812,000
99%
Improvement Value:$11,400
1%
Total Assessment$823,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,213+5.5%
2024$14,415+4.1%
2023$13,847+1.2%
2022$13,689+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$69,000
DeedBook 5447, Page 184