Skip to content

907 Palisade Ave(Unit C0002)Union City, NJ 07087

Built 2023

Last Sale Price
$955,000
Last Sale Date
Apr 27, 2023

Property Information

Block49
Lot4.01
QualifierC0002
CountyHudson
MunicipalityUnion City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class21
Description3BR/2BA BALC 2P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,600
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$209,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$209,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,692-80.7%
2024$19,159
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$955,000
DeedBook 9755, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 2023