Skip to content

1301 Central AveUnion City, NJ 07087

Last Sale Date
Mar 10, 2025

Property Information

Block67
Lot9

Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$348,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$348,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,283-13.2%
2024$7,242+4.1%
2023$6,957+1.2%
2022$6,878+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0