Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
645 60th St Apt 8West New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 6, 2004
Property Information
Block134
Lot7
QualifierC0008
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page23
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$8,900
25%
Improvement Value:$26,100
75%
Total Assessment$35,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,891 | +4.1% |
| 2024 | $2,777 | +3.2% |
| 2023 | $2,691 | +0.7% |
| 2022 | $2,672 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.