Skip to content

6515 Blvd East(Unit C7202)West New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jul 9, 2010

Property Information

Block5
Lot32
QualifierC7202
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
38%
Improvement Value:$52,400
62%
Total Assessment$84,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,962+4.1%
2024$6,689+3.2%
2023$6,482+0.7%
2022$6,436+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 8744, Page 781