Skip to content

6050 Blvd East Apt 1eWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Nov 15, 2022

Property Information

Block38
Lot9
QualifierC0015
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page7

Assessment

Land Value:$18,400
25%
Improvement Value:$55,200
75%
Total Assessment$73,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,079+4.1%
2024$5,840+3.2%
2023$5,659+0.7%
2022$5,619+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0