Skip to content

5800 B'Way Apt 3West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$159,000
Last Sale Date
Oct 6, 2005

Property Information

Block62
Lot1
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description1 BD RM
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
32%
Improvement Value:$21,000
68%
Total Assessment$31,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,390+2.0%
2024$2,343-1.7%
2023$2,384+0.7%
2022$2,367+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$159,000

From:

To:

DeedBook 7736, Page 88NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded11/19/2005