Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
301-60th StWest New York, NJ 07093
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 26, 2010
Property Information
Block66
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description2S-OFF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,646
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$150,000
49%
Improvement Value:$155,000
51%
Total Assessment$305,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $25,190 | +4.1% |
| 2024 | $24,202 | +3.2% |
| 2023 | $23,451 | +0.7% |
| 2022 | $23,287 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.