Skip to content

6601 Bdway Apt B-5West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$144,300
Last Sale Date
Feb 25, 2008

Property Information

Block9
Lot4
QualifierC0025
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description3 RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,900
31%
Improvement Value:$17,500
69%
Total Assessment$25,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,098+9.3%
2024$1,919-1.7%
2023$1,953+0.7%
2022$1,939+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$144,300
DeedBook 8465, Page 168