Skip to content

6601 Bdway Apt C-1West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Jun 13, 2006

Property Information

Block9
Lot4
QualifierC0031
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4 RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,400
31%
Improvement Value:$20,900
69%
Total Assessment$30,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,336+2.0%
2024$2,290-1.7%
2023$2,330+0.7%
2022$2,313+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 7940, Page 120