Skip to content

6601 Bdway Apt C-4West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$168,650
Last Sale Date
Sep 21, 2021

Property Information

Block9
Lot4
QualifierC0034
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description3 RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,800
16%
Improvement Value:$41,800
84%
Total Assessment$49,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,096+4.1%
2024$3,936+33.3%
2023$2,953+0.7%
2022$2,932+1.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$168,650

From:

To:

DeedBook 9631, Page 749Recorded1/19/2022

Property Sale

Sale
$138,000

From:

To:

DeedBook 9418, Page 444Recorded7/22/2019

Property Sale

Sale
$59,000
DeedBook 7032, Page 6