Skip to content

6601 Bdway Apt D-2West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2017

Property Information

Block9
Lot4
QualifierC0042
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description3 RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,600
31%
Improvement Value:$21,300
69%
Total Assessment$30,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,552+4.1%
2024$2,452+3.2%
2023$2,376+0.7%
2022$2,359+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 7808, Page 324