Skip to content

6601 Bdway Apt E-1West New York, NJ 07093

Last Sale Price
$129,000
Last Sale Date
Aug 30, 2004

Property Information

Block9
Lot4
QualifierC0051
CountyHudson
MunicipalityWest New York Town
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description4 RMS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,300
39%
Improvement Value:$17,700
61%
Total Assessment$29,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,236+2.0%
2024$2,192-1.7%
2023$2,230+0.7%
2022$2,214+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$129,000
DeedBook 7372, Page 137