Skip to content

95 Dreahook RdLebanon, NJ 08833

Built 1956

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 3, 2021

Property Information

Block44
Lot26
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningSRR
Sq Footage1,252
Acreage5.9

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,500
34%
Improvement Value:$244,800
66%
Total Assessment$370,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,706+0.9%
2024$9,624+13.9%
2023$8,449+1.5%
2022$8,326+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$326,500

From:

To:

Sq Ft1,252DeedBook 2468, Page 182Recorded5/1/2019

Property Built

Built

Year Built: 1956