Skip to content

416 Main StThree Bridges, NJ 08887

Vacant Land

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Jun 27, 2025

Property Information

Block93
Lot2
Qualifier---
CountyHunterdon
MunicipalityReadington Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningAR
Sq Footage---
Acreage9.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$915+0.9%
2024$907+2.6%
2023$884+237.9%
2022$262+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$475,000

To:

DeedBook 2642, Page 174

Property Sale

Sale
$395,000

To:

DeedBook 1021, Page 873

Property Sale

Sale
$235,000

To:

DeedBook 966, Page 150