Skip to content

4 Linwood Ave

Trenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Jul 31, 1998

Property Information

Block215
Lot85
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningR-1
Sq Footage2,281
Acreage0.86

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$83,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,296-62.8%
2024$8,865+5.4%
2023$8,415+1.4%
2022$8,295+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$175,000
DeedBook 3429, Page 155

Property Sale

SaleMulti
$86,000
DeedBook NaN, Page NaN