Skip to content

15 Llanfair Ln

Trenton, NJ 08618

Built 1959

Last Sale Price
$380,000
Last Sale Date
Apr 20, 2021

Property Information

Block229.04
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,798
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,000
34%
Improvement Value:$171,400
66%
Total Assessment$258,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,163+6.4%
2024$9,553+5.4%
2023$9,067+1.4%
2022$8,938+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$380,000
Sq Ft1,798DeedBook 6440, Page 1135Recorded5/10/2021

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 6149, Page 1314

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 3302, Page 25

Property Sale

Sale
$160,500
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1959