Skip to content

10 Brenwal AveTrenton, NJ 08618

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 1999

Property Information

Block268
Lot19.02
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage2,226
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,200
19%
Improvement Value:$217,400
81%
Total Assessment$268,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,564+6.4%
2024$9,930+5.4%
2023$9,425+1.4%
2022$9,291+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2001