Skip to content

37 Troy AveTrenton, NJ 08638

Vacant Land

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Aug 2, 2010

Property Information

Block33
Lot409
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningIP-3
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$944+6.4%
2024$887+5.4%
2023$842+1.4%
2022$830+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$20,000
DeedBook 6067, Page 311

Property Sale

SaleMulti
$73,000
DeedBook 5329, Page 81