Skip to content

Airport

Ewing Twp, NJ

Built 1978

Last Sale Date
Jan 27, 2025

Property Information

Block373
Lot8.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page66

Building Details

Building Class10
Description1SM
Dwellings1
ZoningIP-1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$4,782,000
100%
Total Assessment$4,782,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$188,076+6.4%
2024$176,791+5.4%
2023$167,800+1.4%
2022$165,409+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978