Skip to content

4 Rockleigh Dr

Trenton, NJ 08628

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 2021

Property Information

Block541
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page61

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,172
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,600
38%
Improvement Value:$158,200
62%
Total Assessment$253,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,982+6.4%
2024$9,383+5.4%
2023$8,906+1.4%
2022$8,779+2.7%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$159,745
DeedBook 2845, Page 29

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 2618, Page 140

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1962