Skip to content

7 Willowood DrTrenton, NJ 08628

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 2002

Property Information

Block556
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page95

Building Details

Building Class18
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,812
Acreage0.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,800
35%
Improvement Value:$205,000
65%
Total Assessment$315,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,420+6.9%
2024$11,620+5.4%
2023$11,029+1.4%
2022$10,872+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968