Skip to content

383 Green LnTrenton, NJ 08638

Built 1978

Last Sale Date
Apr 9, 2024

Property Information

Block567
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,300
32%
Improvement Value:$150,000
68%
Total Assessment$219,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,625+6.4%
2024$8,108+5.4%
2023$7,695+1.4%
2022$7,586+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1978