Skip to content

66 Misty Morn LnTrenton, NJ 08638

Built 1980

Last Sale Price
$173,000
Last Sale Date
Feb 24, 2000

Property Information

Block578
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
DescriptionSFD
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,914
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,300
28%
Improvement Value:$198,600
72%
Total Assessment$275,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,851+6.4%
2024$10,200+5.4%
2023$9,681+1.4%
2022$9,543+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$173,000
DeedBook 3780, Page 294

Property Built

Built

Year Built: 1980