Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Weber Ave
Trenton, NJ 08638
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 2006
Property Information
Block73
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityEwing Twp
Tax Map Page6
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$21,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $838 | +6.4% |
| 2024 | $787 | +5.4% |
| 2023 | $747 | +1.4% |
| 2022 | $737 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.