Skip to content

45 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1980

Last Sale Price
$392,000
Last Sale Date
Sep 11, 2020

Property Information

Block1523
Lot27
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,200
33%
Improvement Value:$203,500
67%
Total Assessment$303,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,702+6.7%
2024$10,031+9.0%
2023$9,205+1.9%
2022$9,036+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$392,000
Sq Ft2,144DeedBook 6418, Page 302Recorded10/16/2020

Property Sale

SaleMulti
$284,200
DeedBook 6165, Page 868

Property Built

Built

Year Built: 1980