Skip to content

77 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1972

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jun 18, 2012

Property Information

Block1524
Lot17
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,778
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,200
34%
Improvement Value:$191,100
66%
Total Assessment$291,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,265+6.7%
2024$9,622+1.2%
2023$9,505+1.9%
2022$9,330+2.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$325,000
DeedBook 6151, Page 1986

Property Sale

SaleMulti
$178,000
DeedBook 2516, Page 861

Property Built

Built

Year Built: 1972