Skip to content

34 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 8, 2021

Property Information

Block1530
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,264
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,900
31%
Improvement Value:$225,700
69%
Total Assessment$325,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,474+6.7%
2024$10,755+1.2%
2023$10,624+1.9%
2022$10,429+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$400,000
Sq Ft2,264DeedBook 6405, Page 524Recorded6/4/2020

Property Sale

Sale
$240,000
Sq Ft2,264DeedBook 6392, Page 22Recorded12/30/2019

Property Built

Built

Year Built: 1977