Skip to content

50 Wolfpack RdTrenton, NJ 08619

Built 1983

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 14, 2003

Property Information

Block1530
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,646
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,100
28%
Improvement Value:$262,300
72%
Total Assessment$364,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,841+6.7%
2024$12,036+1.2%
2023$11,890+1.9%
2022$11,672+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$330,000
DeedBook 4382, Page 17

Property Sale

SaleMulti
$103,900
DeedBook 2216, Page 645

Property Built

Built

Year Built: 1983