Skip to content

22 Moro DrTrenton, NJ 08619

Built 1979

Last Sale Price
$71,900
Last Sale Date
Jun 27, 1979

Property Information

Block1552
Lot19
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,664
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,700
32%
Improvement Value:$205,200
68%
Total Assessment$301,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,389+6.9%
2024$9,722+1.3%
2023$9,601+1.9%
2022$9,420+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$71,900
DeedBook 2106, Page 280

Property Built

Built

Year Built: 1979