Skip to content

E State Street(Unit T01)Trenton, NJ 08619

Last Sale Date
Sep 23, 2022

Property Information

Block1588
Lot11
QualifierT01
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$810,300
100%
Total Assessment$810,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$28,555+6.7%
2024$26,764-25.2%
2023$35,802+18.4%
2022$30,246+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0