Skip to content

28 Andrea LaTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 19, 2023

Property Information

Block1607
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,398
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,100
40%
Improvement Value:$123,600
60%
Total Assessment$205,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,999+6.9%
2024$6,544+1.3%
2023$6,462+1.9%
2022$6,339+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958