Skip to content

302 Wegner AveTrenton, NJ 08619

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 16, 2005

Property Information

Block1661
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page62

Building Details

Building Class17
Description1S F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,461
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,300
35%
Improvement Value:$141,100
65%
Total Assessment$217,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,661+6.7%
2024$7,181+1.2%
2023$7,094+1.9%
2022$6,963+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953