Skip to content

4 Hollynoll DrTrenton, NJ 08619

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 10, 2024

Property Information

Block1666
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,498
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,500
25%
Improvement Value:$257,200
75%
Total Assessment$340,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,006+8.2%
2024$11,091+1.2%
2023$10,957+1.9%
2022$10,756+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 6557, Page 1394

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 2689, Page 127

Property Built

Built

Year Built: 1962