Skip to content

52 Hollynoll DrTrenton, NJ 08619

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2005

Property Information

Block1666
Lot14
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description2S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,664
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,800
27%
Improvement Value:$245,900
73%
Total Assessment$336,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,865+6.7%
2024$11,121+1.2%
2023$10,987+1.9%
2022$10,785+2.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$389,900
DeedBook 4807, Page 267

Property Built

Built

Year Built: 1960