Skip to content

72 Hollynoll DrTrenton, NJ 08619

Built 1958

Last Sale Price
$257,500
Last Sale Date
Apr 30, 2018

Property Information

Block1666
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page53

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,972
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,500
30%
Improvement Value:$199,900
70%
Total Assessment$286,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,093+6.7%
2024$9,460+1.2%
2023$9,345+1.9%
2022$9,173+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$257,500

From:

To:

Sq Ft1,972DeedBook 6325, Page 1581Recorded5/8/2018

Property Built

Built

Year Built: 1958