Skip to content

21 Brampton Way

Trenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2008

Property Information

Block1714
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page56

Building Details

Building Class17
Description1SB G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,060
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,800
31%
Improvement Value:$215,300
69%
Total Assessment$313,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,034+6.7%
2024$10,342+1.2%
2023$10,216+6.5%
2022$9,590+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$127,000
DeedBook 2642, Page 215

Property Built

Built

Year Built: 1960