Skip to content

1 N Johnston AvenueTrenton, NJ 08609

Industrial

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
Feb 4, 2004

Property Information

Block1727
Lot20.01
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page81

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,062+6.7%
2024$10,368+1.2%
2023$10,243-6.3%
2022$10,933+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$600,000