Skip to content

212 Park LaTrenton, NJ 08609

Built 1900

Last Sale Price
$85,900
Last Sale Date
May 11, 1990

Property Information

Block1753
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
23%
Improvement Value:$83,700
77%
Total Assessment$108,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,831+6.7%
2024$3,590+1.2%
2023$3,547-6.3%
2022$3,786+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$85,900
DeedBook 2528, Page 65

Property Built

Built

Year Built: 1900