Skip to content

19 Weston AveTrenton, NJ 08619

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 23, 2010

Property Information

Block1807
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page73

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,214
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,800
39%
Improvement Value:$107,700
61%
Total Assessment$176,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,220+6.7%
2024$5,830+1.2%
2023$5,759+6.5%
2022$5,406+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$128,000
DeedBook 3943, Page 177

Property Built

Built

Year Built: 1948