Skip to content

2333 Wh-Mer Rd - Unit 3

Trenton, NJ 08619

Built 1977
Commercial

Last Sale Price
$202,775
Last Sale Date
Feb 13, 2013

Property Information

Block1819
Lot26
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
21%
Improvement Value:$133,400
79%
Total Assessment$168,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,952+6.7%
2024$5,579+1.2%
2023$5,511+1.9%
2022$5,410+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$202,775
DeedBook 6165, Page 551

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 3532, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1977